• 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg

اخبار

پیام دکترغلامرضا هوائی رئیس انجمن مهندسی سازه ایران

30 -3443

بسم‌الله الرحمن الرحیم انجمن مهندسی سازه ایران با لطف و عنایت خداوند متعال، امسال "چهارمین همایش بین المللی مهندسی سازه" را با همکاری شرکت همایش سازان امروز بعنوان مجری و...

IRAST 2018

30 -3443

بی تردید امروزه بخش وسیعی از سرمایه های مادی، علمی و مهندسی جهان مربوط به مهندسی سازه و زیر مجموعه های آن است.

پیام دکترغلامرضا هوائی رئیس انجمن مهندسی سازه ایران

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

انجمن مهندسی سازه ایران با لطف و عنایت خداوند متعال، امسال "چهارمین همایش بین المللی مهندسی سازه" را با همکاری شرکت همایش سازان امروز بعنوان مجری و با استفاده از کمک دستگاه­ ها، دانشگاه­ ها، شرکت­ ها، مؤسسات، اساتید دانشگاه و مهندسین فعال در حوزه مهندسی سازه در ایران برگزار خواهد کرد. امسال این همایش، با توجه به اخذ مجوزهای لازم از وزارت علوم به‌صورت بین­ المللی برگزار خواهد شد.

هدف اصلی از برگزاری این همایش، بسط و گسترش علوم مرتبط با حوزه مهندسی سازه و معرفی ویژگی­ های مهندسی سازه در بخش­ های مختلف است. در این همایش 33 محور و رویکرد در نظر گرفته‌شده است که در آن محورها مقالات و سخنرانی های علمی و تخصصی ارائه خواهد شد.

بخش بعدی در نظر گرفته‌شده در این همایش، معرفی سازه­ های برتر با بعد و گستره ملی و بین­ المللی است،  تا بدین وسیله سازه­ های برتر به جامعه مهندسی ایران و جهان معرفی شوند.

مدعوین غیر ایرانی این همایش از اساتید فعال در رشته مهندسی سازه از دانشگاه­ های معتبر و برتر دنیا و شرکت­ های بزرگ و شاخص می­ باشند.

 در خصوص بخش علمی همایش باید گفت: امسال نیز دبیرخانه همایش پذیرای مقالات علمی و پژوهشی از دانشجویان می‌باشد. کلیه این مقالات بعد از بررسی و داوری در کتاب علمی همایش چاپ می‌شود و دارای ارزش مقالات کنفرانس های معتبر بین‌المللی خواهند بود.

هم‌زمان با برگزاری همایش، نمایشگاهی با تمرکز به موضوع مهندسی سازه برگزار خواهد شد که در آن به شرکت­ ها و تولیدکنندگان مصالح، سازندگان و مهندسان سازه در حوزه ­هایی نظیر پل، تونل، راه و ساختمان و ... فرصت ارائه سازه­ ها، دستاوردها و یافته هایشان داده خواهد شد.

قسمت دیگری که در این همایش –همانند سال گذشته- در نظر گرفته‌شده است، معرفی مهندسین برتر ملی است. بدین ترتیب، مهندسین برتری که در بخش­های مختلفی نظیر طراحی، نظارت، مدیریت مهندسی و مدیریت اجرا کوشش به خرج داده و اهتمام ورزیده­ اند، پس از به تأیید رسیدن توسط هیئت‌داوران معرفی به عمل می ­آید.

سخنرانان کلیدی این همایش، شخصیت­ های برجسته علمی و حرفه ­ای ایرانی و غیر ایرانی هستند که در زمینه­ های متعدد سخنرانی خواهند نمود.

ارائه پنل­ ها و کارگاه­ های تخصصی با موضوعات مرتبط بخش دیگری است که در این همایش پیش‌بینی‌شده است. سعی بر آن است تا آخرین یافته­ های مهندسی سازه به افراد حاضر در همایش به نحوی انتقال یابد که بر جدیدترین و تازه­ ترین اطلاعات اشراف کامل یابند.

تأکید می شود، فرصتی که جهت معرفی سازه­ های برتر ایجاد گردیده است، فرصتی کم­ نظیر و ویژه است و برآیند آن در اختیار جامعه مهندسی کشور  قرار می­گیرد.

برای اولین بار است که بخش معرفی سازه برتر با نگاهی بین­ المللی توسط این انجمن صورت می­ پذیرد و هدف آن ایجاد فرصتی نادر برای تمام افرادی است که در بخش­ های طراحی، اجرا و مدیریت کوشش می­ نمایند تا بتوانند توانایی خود را به دنیا معرفی نمایند.

این موضوع ازآن‌جهت مهم است که این کار در یک NGO علمی و حرفه ای، به‌صورت کاملاً بی­ طرفانه و بدون هیچ‌گونه چشم داشت مالی، همانند مقالات، داوری می­گردند. افرادی که مایل به شرکت در این بخش می­ باشند، می­ توانند شاخص­ ها را در وب­سایت همایش مطالعه و اقدام به ثبت ­نام نمایند.

ازآن جایی‌که در نظر داریم برگزاری این همایش دربرد بین­ المللی را هرساله در دستور کار قرار دهیم، از واژه IRAST برای نام‌گذاری استفاده کرده ایم. IRA بخشی از کلمه ایران و ST بخشی از کلمه Structure که به معنای سازه است، می­ باشد. عددی که بعد از این واژه­ در نظر گرفته‌شده است، سال برگزاری آن همایش را بصورت میلادی نشان می دهد. برای مثال همایش امسال IRAST2018 نام‌گذاری گردیده است و برای سال های بعد هم بعنوان یک برند بین المللی تثبیت گردید.

کشوری که همایش همه‌ساله در آن برگزار می­ گردد ایران خواهد بود و هرسال مهندسین سازه در کل دنیا امکان به اشتراک گذاشتن دانسته­ ها و یافته ­های خود، اعم از علمی، پژوهشی، اجرایی و حرفه­ ای با توجه به محورها و رویکردهای همایش را در این کنفرانس معتبر بین المللی خواهند داشت.

بدین‌وسیله از تمامی مهندسین سازه، عمران، معماری، مکانیک در داخل و خارج از ایران دعوت می­ نماییم تا در این همایش شرکت کنند. این همایش به علت بازتاب بین ­المللی، به دانشجویان نیز فرصت بی­ نظیری جهت تبادل افکار و ارسال مقالات می­ دهد.

همچنین سازمان­ های مهندسی ایران و دنیا، انجمن­ های مهندسی ایران و دنیا که در حوزه تولید آیین­ نامه و ضوابط و تالیفات علمی فعالیت دارند، می­ توانند در این همایش حضور به هم رسانند.

 

با توجه به اینکه امسال اولین سال برگزاری بین المللی است شاید به معناو مفهوم کامل بین‌المللی نتوان به اهداف رسید ولی بر اساس تعداد مهمانان خارجی و اطلاعات آن‌ها و خروجی آن‌ها، سال‌های بعدی می‌توان زمینه توسعه را ایجاد کنیم. مخصوصابه دلیل فضای خوب اخیر زمینه‌های کار و سرمایه‌گذاری در ایران بسترش به وجود آمده است و با توجه به ابراز علاقه کشورهای همسایه برای کار در ایران و یا دریافت خدمات مهندسی از ایران این فرصت خوبی است برای آشنایی آن‌ها با توانایی مهندسی ایران.

به امید سربلندی مهندسان عزیز سازه و عمران

روز شمار

تاریخ های مهم

 دریافت مقالات کامل:

1  شهریور 1396 

اعلام داوری مقالات:

15 شهریور 1396 

رفع اشکال وارسال مجدد مقالات:

1 مهر 1396 

اعلام داوری نهایی مقالات:

15 مهر 1396 

ورود ارائه دهندگان مقاله

پوستر همایش

 

 

 • دکتر غلامرضا هوائی

  دکتر غلامرضا هوائی

  رئیس انجمن مهندسی سازه ایران و عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر
 • دکتر غلامرضا قدرتی امیری

  دکتر غلامرضا قدرتی امیری

  استاددانشگاه علم و صنعت ایران
 • 1

دبیرخانه علمی همایش (انجمن مهندسی سازه ایران)

نشانی: تهران،خیابان کریم خان زند، خیابان عضدی شمالی،

ساختمان سابق دانشگاه علامه طباطبایی- پلاک 76، طبقه دوم

تلفن: 81032212

فکس: 81032242

ایمیل: isse@irastconf.com

کانال تلگرام انجمن: